Hakkımızda

Hakkımızda

Nüve Tekstil 1997 yılında faaliyete başlamıştır. Başlangıçta Penelope Levent Bayiliğinde perakendecilik ve toptancılık yapmıştır. Sonrasında tedarik ve faaliyet alanlarını genişleterek yerli ve yabancı çeşitli üreticilerin ürünlerinden kendi koleksiyonuna bağlı döşemelik, perdelik ve aksesuarları koleksiyonlarını geliştirmiş, yurtiçinde ve yurtdışında az sayıdaki özel perakende mağazalarda satışa sunmuştur.

Koleksiyonundaki ürün gruplarını seçerken çeşitli zevk ve ihtiyaçlara cevap verecek şekilde, farklı kalitelerde (saten, tafta, chenille, goblen v.b) ve niteliklerde (renk, doku, kalınlık v.b) en az senede iki defa ürün hazırlamaya dikkat eder.

Nüve Tekstil otel, hastane, restaurant gibi proje işleri ile ilgili de faaliyet göstermektedir.

Koleksiyon seçimlerinde gösterilen titizlik, satış noktalarının seçiminde de gösterilmektedir. Nüve Tekstil koleksiyonunu tüketiciye en doğru ve Nüve Tekstil’i en iyi şekilde ifade edebilecek nitelikteki noktalarda ulaştırmayı tercih etmektedir. Bu istikamette satış noktaları sayısını artırmayacak, ancak ürün çeşitliliğini artırarak koleksiyonunu zenginleştirmeyi tercih edecektir.